Tradice, ekologie a otevřenost

14. březen

 

Terko, hello, ahoj. Doufáme, že se brzy vrátíš do školy. Tady máš poslechy do AJ: Unit 8, str. 39 v učebnici i pracovním sešitě.

 

Listening 54.mp3 (4607512)
Listening 55.mp3 (4859682)

Listening 59.mp3 (2717072)

16. únor

Den 2. - kritický - už nás zas ubylo! Dneska nás bylo ve třídě jen 9!!!

ČJ - uč. str. 71 ústně, cv. 3 do sešitu. Ve včerejším pracovním listě jsme dělali z další strany cv. c)  d).
Ma - PS str. 46/4 a cv. 5 jsme raději rýsovali do školního sešitu, v PS se nám zdálo málo místa. Početníček str. 14  - opakování.
Sloh - "Prosím, pište, co vidíte..." - časový limit 3 minuty, psali jsme slovní spojení.
          Zbytek hodiny v uč. str. 70 - ústně, cv. 7 do sešitu.
Čtení - Zuzka nám představila svou prezentaci na téma vývoj letadel a letectví, pak jsme sledovali a povídali si:  i-vysílání České televize Záhady Toma Wizarda - Předmostecká Venuše a Kostnice u sv. Jakuba v Brně. Můžete se taky mrknout.

Ahoj marodky!

ČJ: Povídali jsme si příběh z víkendu, dělali na interaktivní tabuli slovní druhy, v závěru hodiny pravopisníček str. 9 + prac. list. 

Ma: početníček str. 24, 26 a náš přítel Harry Potter!!!              p. uč. D.

 
 
ČaS: Průmysl ČR, učebnice str. 55. Vytvářeli jsme myšlenkovou mapu (diagram) o továrně Škoda Auto. Víme, že se tam vyrábějí auta, různé škodovky, to je jasné. Dokázaly byste s pomocí rodičů vymyslet, co všechno tato továrna potřebuje, tedy co všechno se musí přivézt či dodat do ní, aby mohla vyrábět auta? A dokázaly byste to zachytit do mšlenkové mapy?
 
English: Jazz chant z čekárny MUDr. Gallisové. Poslechněte si říkanku a porovnejte své příznaky s jejich. :-) www.onestopenglish.com/skills/listening/jazz-chants/mp3-files-and-recording-scripts/jazz-chants-8-i-have-a-headache/147219.article
The text: www.onestopenglish.com/skills/listening/jazz-chants/mp3-files-and-recording-scripts/recording-script-8-i-have-a-headache/149682.article
 
Get well soon! Brzy se uzdravte! M

Shopping games

 
Play the shopping games. But first go out and have fun in the snow!!!
 
 
 
Enjoy!


19. 2. Čas

Dnes nás bylo velmi málo, takže jsme jen společně tvořili mapu chráněných území ČR a pak jsme opakovali na:

https://www.eduribbon.cz/index_slides.php#subject=32&

https://www.toporopa.eu/

Exploring the world on postcards...  Objevujeme svět na pohlednicích a procvičujeme angličtinu prostřednictvím projektu POSTCROSSING. Jsme na samém začátku, ale už se máme čím pochlubit. Na první vlaštovky se můžete podívat zde: https://lovectipostcrossers.blogspot.cz/

Přeji všem krásné svátky a vše dobré v novém roce.

MERRY CHRISTMAS AND A HAPPY NEW YEAR!

Michal

Vyhledávání

© 2009 Všechna práva vyhrazena.