Tradice, ekologie a otevřenost

16. únor

Den 2. - kritický - už nás zas ubylo! Dneska nás bylo ve třídě jen 9!!!

ČJ - psali jsme běhací diktát na pistolnické téma Limonádový Joe, pak jsme opakovali psaní ě/je na pracovním listu.
Ma - PS str. 57/1,2, začali jsme vyvozovat desetinná čísla uč. str. 61
Sloh - "Prosím, pište, co vidíte..." - časový limit 3 minuty, psali jsme slovní spojení.
          Zbytek hodiny se opíral o text v uč. str. 70. Každý si vybral jedno z témat: Louis Blériot, kalál La Manche, Messerschmidt, dvojplošní bratří Wrightů. Žáci na internetu vyhledali heslo, vypsali asi 5 vět a pak seznámili ostatní s tím, co zjistili.
Čtení - Zuzka nám představila svou prezentaci na téma vývoj letadel a letectví, pak jsme sledovali a povídali si:  i-vysílání České televize Záhady Toma Wizarda - Předmostecká Venuše a Kostnice u sv. Jakuba v Brně. Můžete se taky mrknout.

15. únor 2016

Zdarec marodi,
 
v Čase se zabýváme Velkou Moravou a kreslili jsme hradiště, které se nacházelo v údolí mezi Lovčicemi a Nechvalínem. Podívejte se na prezentaci, kterou naleznete na: Google - Můj disk - Sdíleno se mnou - VM Nechvalín. (Obsahuje i úkol pro vás!)
Odkaz: docs.google.com/presentation/d/1BunoV1L0R8BUVZktP0uVAp7O7sbqyJHLkWOiMw3BOU8/edit?usp=sharing
 
And English? Jazz chant z čekárny MUDr. Gallisové, poslechněte a porovnejte své příznaky s říkankou: www.onestopenglish.com/skills/listening/jazz-chants/mp3-files-and-recording-scripts/jazz-chants-8-i-have-a-headache/147219.article
The text is here: www.onestopenglish.com/skills/listening/jazz-chants/mp3-files-and-recording-scripts/recording-script-8-i-have-a-headache/149682.article
Pak ještě PS 35/3
 
Get well soon! Brzy se uzdravte
M.
 

A ještě něco ode mne: ČJ: Povídali jsme si příběh z víkendu, dělali na interaktivní tabuli slovní druhy, v závěru hodiny pravopisníček str. 30. Ma: početníček str. 23, 26 a náš přítel Harry Potter.

D.
 
 

11. únor 2016 - teprve jsem se dostala k PC, tak rychle píšu dnešní den:

Ma - uč. str. 60, povídali jsme si nad obrázky různých grafů, pak jsme si vypracovali úkol ze str. 60 do sešitu a ještě jsme přidali graf naší třídy:

Věkové složení III. třídy ke dni 11. 2. 2016 (bylo nás ve třídě jen 12, takže graf rozdělit na 12 dílků.) Legenda ve zlomcích: 9 let - 4/12, 10 let - 6/12, 11 let 2/12

Prosím zlomky pište s vodorovnou zlomkovou čarou!. Přiřaď k věku barvu a podle toho pak vybarvi jednotlivá pole v kruhovém grafu. Poloměr kružnic cca 4 cm.

ČAS str. 60 - 61

AJ - učebnice 38,39/grammar, 4  PS: str. 34

Vv - kreslili jsme návrh na obal hudebního CD, který jsme doplňovali vlastní fotkou. 

D+M

 

10. únor 2016   A zase jsou někteří nemocinkaní!!! Nevadí, úkoly budou na netu:

ČJ str. 67 ústně, pravopisníček str. 12 celá!  

Ma uč. 59 - řezali jsme tělesa! Tak si je doma v kuchyni taky nařežte, můžete si překreslit - od ruky, jako náčtrky tabulku s jednotlivými tělesy.

ČaS - str. 60 - vzhůru do pravěku!!!

Všichni Vás zdravíme a příští týden na viděnou.

D+M

Shopping games

Play the shopping games. But first go out and have fun in the snow!!!
 
 
 
Enjoy!

 

Vyhledávání

© 2009 Všechna práva vyhrazena.